Reizēm sastopams kā Kentaurs, bet šī pārvērtība notiek tikai tad kad ir aizņemts un nevēlas ielaisties garākās sarunās (vāirāk par 1-2 komentāriem) - Pārvaldnieka piezīme

Heh...

Pagaajushajaa gadsimtaa, Uguns zirga gadaa naaca pasaulee viens puishelis. Nu bezgala laimiiga beerniiba, kaspavadiita vecteeva biblioteekaa un klainjojot pa Baltezera apkaimes mezhiem, priecaajoties par visu! Vieniigais, kas sagaadaaja ruugtuma briizhus, bija maates uzmaaciigaa veelme iesaistiit savu atvasi burkaanu dobes raveeshanaa, un teeva centienos izaudzinaat volejbolistu (shajaa ciinjaa par personiibas briiviibu vecaaki zaudeeja). Bija triis jaunaaki braalji, kurus trenkaat. Skaisti!!!

Tad naaca druumie tiinja gadi. Kaapeec druumi? Nu kaads gan var buut prieks mazaakajam puishelim klasee? Pie tam graamatu taarpam. Visi gruusta, neviens neciena... 6. klasee (kad skolaa meituki visi kaa viens garaaki par puikaam) skolas garderobee puishelis atzinaas vienam meitukam miilestiibaa - meitene vinju iespieda garderobes stuurii un uzsita zilu aci... Ilgi nevareeja no mazveertiibas kompleksa un baileem no meiteneem tikt valjaa (un nav iistas paarlieciibas, ka tas pilniibaa izdevies, jo arii graamataas lasiitais atstaaja savu negatiivo ietekmi, liekot sievietes idealizeet). Nekas cits neatlika, kaa kompenseet to visu, metoties iekshaa graamatu lasiishanaa - jauki vismaz, ka vecvecvecteeva savaaktaa un veelaak papildinaataa biblioteeka bija visai plasha un interesanta.

Tad, lasot graamatas, arii radaas interese par veesturi kaa paraadiibu. Lai gan kaada tur iipasha interese. Shaubos, vai tik slinku puiku pasaule redzeejusi: nodarbojaas ar visu, bet ne ar ko liidz galam - mazliet kur patreneejaas ritenjbraukshanaa, tenisaa, mazliet apmekleeja visaadus ziimeeshanas kursus (starp citu, bija zinaamas dotiibas), keramikas, kugju modeleeshanas, sporta deju pulcinjus. Vidusskolas laikaa un paaris gadus peec taas visai aizrautiigi pie Jaanja Mikaana maaciijaas juvelieru lietinjas, kaa arii visos iespeejamajos kursos Maakslas akadeemijaa un citur. (Veelaakos gados puisis mierinaaja sevi ar domu, ka tas ir dabiski, jo inteligjence it kaa degjenereejoties ceturtajaa paaudzee...)

Laikam jaukaakais laiks bija pagaajushaa gadsimta 80. gadu viduu - nu nebija vairs siikaakais savu vienaudzhu viduu, dazhaadaas iemanjas un talantinji ljaava itin ne slikti nopelniit iztikai, palika daudz briiva laika visaadaam nodarbeem. Shajaa laikaa puisis jau visai nopietni nodarbojaas ar kikboksu (lai gan motivaacijas truukums un sportistu aprindu zinaamais trulums lika atmest domu par profesionaalo sportu - vieniigaas atminjas vairs izpauzhas paaris reizes lauztajaa degunaa), daudz lasiija, ciiniijaas ar padomju armiju, kura par variiteem veeleejaas aizsuutiit uz dienvidu zemeem pakarot kalnos (paldies Budam, armijas epopeja beidzaas visai strauji)... Saakaas pirmie nopietnie randinji ar meiteneem, pirmie biklie, miklie skuupsti (nevainiibu zaudeeja 18 gadu vecumaa), rakstiita visai neveiksmiiga dzeja utt.

Iemiiloties kaadaa sharmantaa IV kursa arhitektuuras studentee (kaa ari izlasot bestcelleru "Dzimtais akmens"), radaas motivaacija iestaaties RPI Arhitektuuras fakultaatee. Vasaras tika pavadiitas vienaa eiforijaa - studentu celtnieku vieniibaa "Ozoliitis". Tad naaca Tautas frontes un barikaadzhu laiks, kad ar degmaisiijuma pudeleem un bailees triicoshaam kaajaam tika seedeets uz Pulvertornja jumta, gaidot BTR, kurus jaaapmeetaa ar "molotova kokteiljiem". Mazliet veelaak kas tika arii dariits, paliidzot organizeet jaundibinaamos NBS (atvilknee veel tagad kur meetaajas medalja "NBS Speciaalo uzdevumu vieniibai - 5 gadi", Nr 3020).

Pa vidam entuziasma paarpilns paartulkoja latviski (paraleeli apguustot krievu meeli) A.Vatsa graamatu "Putj dzen'a" ("The Way of Zen") - ar to arii saakaas dzen periods un aizraushanaas ar Austrumaazijas kultuuru.

Pat netruuka entuziasma, lai aizbrauktu uz Maskavu, kur paaris vasaras klausiijaas speckursu japaanju valodaa un kultuuraa Kara Akadeemijaa pie pulkvezha L.Karmazina. Tam sekoja sazveerestiibu teoriju peetiishanas periods, kad tika lasiits viss par "zhiidu/masonju" pasaules pakljaushanas plaaniem, religjiju, nacismu, komunismu un veel daudz ko citu. Tad "Atmodas laiks" - aizraushanaas ar visu nacionaalo, folkloru un Latvijas senatni, indoeiropieshu tautu izcelshanos utt. Taas jau vareeja nosaukt par visai nopietnaam veestures studijaam, kuraam tomeer pietruuka dziljuma (ar to metodiku autodidaktiem taa ir kaa ir). Trakot liels lepnums bija radot hipoteezi, ka vilkachi latvieshu fokloraa ir saglabaajushaas atminjas par profesionaalu karaviiru slaani senlatvieshu sabiedriibaa (publiceeta kur 90. gadu saakumaa "Literatuuraa un maakslaa", kaa arii Krievijaa iznaakoshajaa zhurnaalaa "Nauka i religija"). Shii hipoteeze kljuva tik populaara, ka pat tika nodibinaata viiru kopa "Vilki", kas dziedaaja viduslaiku karaviiru dziesmas. Tak dziive nolika visu savaas vietaas - klasiskaa vilshanaas ljaudiis, kuri naaca pie varas, nespeeja un slinkums arii pasham kaa pableediities lai ko noprivatizeetu un kljuutu par sabiedriibaa cieniijamu busenesmeni. Taa kaa naacaas iztiku pelniit klasiskaa variantaa (sens evenku sakaamvaards: ja cilveeks ilgi need, vinjsh var nomirt) - tika apguuti Macintosh sisteemas kompjuuteri, grafikas programmas, pusis saaka straadaat kompjuutergrafikas jomaa (pie tam ne paaraak slikti, kaut arii noteikti ir milzums talantiigaaku cilveeku). Pa vidam vienreiz appreceejaas, izshkiiraas (sieva bija trakot jauka un gudra, tak viirs gan nekam nedereeja - tikai ar citaam buchojaas, lasiija graamatas un dzeera alu), tad peec paaris gadiem pieteicaas naakt pasaulee viens mazs puikinjsh, un klaat bija arii otraa lauliiba (puika, starp citu sanaaca viss teevaa - mazs, resns, trakot gudrs un aarkaartiigi skaists). Pirms gadiem 3, kad veco draugu kompaanija bija kur pashkiidusi pasaulee, puisis atklaaja chatu un tas tam likaas gana labs esam - nekur taadaa koncentraacijaa nebija naacies sastapt taadu milzumu plaanpraatinju, bet tiem paraleeli arii trakot jaukus un interesantus cilveekus. Kopsh taa laika ne darbs, ne gimene iipashi netraucee laiku pa laikam ieiet chataa un vakaraa paseedeet ar chatistu kompaaniju pie alus kausa, pabuchoties ar kaadu jauku meichu (nu patiik vinjas, ko lai dara, nebuusim liekulji). Arii gimene ir samierinaajusies, ka liiku koku vairs neiztaisnosi, un uztver vinju taadu, kaads vinjsh ir - ar visaam labajaam un sliktajaam iipashiibaam (laikam jau labo iipashiibu ir vairaak, ja jau sieva netaisaas shkjirties).

Lai smadzenes neieruuseetu (jo taas taapat kaa muskuljus jaatrenee, lai neatrofeetos), sadomaajaas iestaaties LU Veestures un filozofijas fakultaatee, kas izraadiijaas visai veiksmiigi (sevishkjaa sajuusmaa bija vecaaki, kuri tureeja par sveetu jau 4 paaudzes gjimenee dziivo tradiiciju, ka bez augstaakaas izgliitiibas cilveeks nav cilveeks). Ne velti evenkiem ir teiciens - lai guutu panaakumus dziivee, jaaizveelas taadu ekologisko nishu, kur esi pirmais vijolnieks starp bokseriem, un pirmais bokseris starp vijolniekiem... Naaca talkaa ilgstoshaa aizraushan‚s ar Austrumiem - tur ir perspektiiva, taa ir joma, kuras speciaalistus Latvijaa var uz vienas rokas pirkstiem saskaitiit! Taa nu peec 4 gadu saspringta un visai nopietna darba, puisis shobriid lepojas, ka ir Latvijaa viszinoshaakais stepes klejotaaju viduslaiku kultuuraa (ja kaads netic, lai griezhas LU pie profesores J.Staburovas un pajautaa), un noleemis tuvaakajos gados taadus pashus panaakumus guut Japaanas veestures un kultuuras apzinaashanaa. Un te paraadiijaas lielaa dilemma - vai cilveeks ir veesturnieks, kursh pelna maizi ar dizainu, vai dizainers, kura hobijs ir veestures studijas? Atklaati sakot, sho probleemu puisis veel joprojaam prieksh sevis nav atrisinaajis - abas jomas vienliidz aizrauj...

Tachu tas, galu galaa, nebuut nav svariigi, jo dziive ir nezheeliigi iisa un trakot skaista (galu galaa - nav svariigi "kaapeec" tu dziivo, bet gan "kaa" tu dziivo)! :))